Spodnie amerykańskiego żołnierza w Twojej szafie

Aktualnie chinosy to jedne z najpopularniejszych typów spodni. W letnie dni wypierają one nawet zadomowione w Polsce od wielu lat jeansy.

AMERYKAŃSKI SEN WOJSKOWEGO- CHINOSY MĘSKIE
W czasie wojny amerykańsko- hiszpańskiej o teren dzisiejszych Filipin(pod koniec XIX wieku) zrodziła się potrzeba uszycia spodni, które byłyby nie tylko wygodne, ale również przewiewne. Z tej oto potrzeby powstały spodnie chinosy od DStreet. Aktualnie uznawane są one za klasyczny element męskiej garderoby, ale niecałe dwa wieku temu właśnie w tego typu odzieniu przez bujną filipińską roślinność przedzierały się całe kordony wojsk amerykańskich.

Po zakończeniu wojny weszły one do stałego umundurowania wojsk stacjonujących w klimatach tropikalnych. W międzyczasie przedostały się jednak również do cywilnej garderoby, zarówno męskiej jak i żeńskiej.

Początkowo spodnie te po prostu nazywane były męskimi spodniami materiałowymi, ale ze względu na to fakt szycia ich w Chinach- nadano im nazwę chinosów.

CHINOSY NA CODZIENNE WOJAŻE, CZY ELEGANCKIE KOLACJE?
Bawełniane chinosy od kilku sezonów święcą triumfy na wybiegach największych domów mody. Ich zastosowanie jest bardzo zróżnicowane.

Chinosy świetnie komponują się sportową marynarką, oraz elegancką błękitną koszulą (tzw. koszula biznesowa). Jako dobrego partnera uznają również młodzieżowy T- shirt i kaszmirowy kardigan. Ich ponadczasowy wygląd i charakter sprawia, że dopełnią każdą, nawet najbardziej niebanalną stylizację.

Chinosy męskie polecane są nie tylko mężczyznom, ale również młodym chłopakom, dopiero wkraczającym w swoje dorosłe życie. Prostotę i klasyczny wygląd spodni chino można przełamać ciekawymi dodatkami np. w postaci dizajnerskiej koszulki

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *