Historia spodnii typu baggy

Amerykański raper, MC Hammer – z pewnością wielu o nim słyszało. Aktywny na scenie muzycznej od 1987 roku. Szczyt sławy osiągnął w latach dziewięćdziesiątych. Charakterystycznym elementem jego ubioru były luźne, wręcz workowate spodnie.

Co łączy MC Hammera i spodnie baggy?

Niewielu z nas wie, iż to właśnie ten raper odpowiedzialny jest za rozpowszechnienie baggy. Niemalże zawsze miał na sobie szerokie, jeansowe spodnie, które zyskały miano hamerek. Stały się tak popularne, jak sam artysta. Każdy szanujący się muzyk hip hopowy musiał je mieć. Z czasem zaczęły pojawiać się także na ulicach wśród fanów raperów.

Unowocześniona wersja

Jednak to było ponad dwadzieścia lat temu. Hammerki zmieniły się, zostały dostosowane do współczesnych trendów modowych. Są węższe, krok znajduje się o wiele wyżej, niż w pierwowzorze. Dodatkowo, do wielu modeli dodaje się ściągacze, łaty, przeszycia, dziury, przetarcia, nity, a nawet naszywki. Znane są nam pod nazwą baggy. Obecnie spodnie baggy nosi spora liczba młodych ludzi, ponieważ zostały tak bardzo rozpowszechnione, że wyszły poza krąg kultury hip hopowej. I przestały się z nią kojarzyć. Warto również wspomnieć o tym, iż kiedyś nosili je jedynie mężczyźni. A teraz są niezwykle popularne też wśród kobiet. Ich modeli jest tak wiele, że dostępne są w rozmaitych wariacjach. Podobnie jest z materiałem, z jakiego się je wykonuje. Nie jest to jedynie jeans – jak w latach dziewięćdziesiątych. Obecnie w sklepach znajdziemy nawet dresowe, czy również lniane baggy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii spodnie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *