Wybór płaszcza męskiego

Istotny element ubioru
Płaszcz jest częścią garderoby, bez której ciężko obyć się dorosłemu, eleganckiemu mężczyźnie. Trudno bowiem wyobrazić sobie połączenie garnituru bądź eleganckich spodni z kurtką. Dlatego też zakup płaszcza czasem staje się wręcz konieczny.

Klasyczne modele
Poszukiwania idealnego okrycia wierzchniego najlepiej zacząć od zaznajomienia się z klasycznymi modelami. Płaszcze męskie występują w wielu krojach i w wielu kolorach, jednak warto na początek zwrócić uwagę na te standardowe, bez wielu zdobień i nietypowego kroju.

Idealna długość
W przypadku płaszczów męskich warto przyjąć zasadę, że nie powinien być on dłuższy niż do kolan. Wysocy panowie mogą pozwolić sobie na taką właśnie długość, jednak ci niżsi powinni pomyśleć o krótszym okryciu wierzchnim, które nie skróci optycznie sylwetki. Uniwersalną radą jest więc dobór płaszcza do wzrostu

Dobór rozmiaru
Aby wybrać płaszcz idealny należy poświęcić na to czas. Najlepiej wybrać się do sklepu specjalizującego się w tego typu ubraniach, gdzie obsługa pomoże w kwestii doboru rozmiaru. Należy pamiętać, że mierząc płaszcz najlepiej mieć na sobie grubszy sweter – w końcu to w takim ubraniu chodzi się zimą. Mierząc płaszcz na koszulę czy koszulkę, potem w praktyce okazać się może, że rozmiar jest zbyt mały.

Odpowiedni materiał
Zwłaszcza płaszcze zimowe męskie powinny być wykonane z materiału zapewniającego ciepło podczas tej chłodnej pory roku. Najlepiej aby płaszcz wykonany był z wełny, jednak może być to spory wydatek. Jeśli nie jest się gotowym na taką inwestycję warto zwrócić uwagę, aby domieszka wełny była jak największa – zapewni to komfort noszenia.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *