Koszule męskie – najważniejszy jest kołnierzyk

Najbardziej popularny element garderoby w każdej męskiej szafie to oczywiście koszule męskie. Występują w wielu fasonach, rodzajach i wzorach, dzięki czemu znajdziemy wśród nich zarówno produkty, które pasują jedynie na formalne spotkania wymagające elegancji, jak i bardziej luźne rodzaje przeznaczone do codziennego użytku. Co wyróżnia wszystkie koszule męskie? To oczywiście kołnierzyk, który determinuje przeznaczenie koszuli. Sprawdźmy, jakie rodzaje kołnierzyka mogą mieć modne koszule męskie.

Wingtip – kołnierzyk łamany
Tego typu kołnierzyk występuje jedynie w koszulach o wysokim stopniu elegancji i formalności. Pasuje do niego jedynie mucha. Charakteryzuje się on bardzo krótkim wyłogiem o wąskim rozstawie.

Cutaway – kołnierzyk włoski
To również rodzaj formalnego kołnierzyka determinujący przeznaczenie koszuli na oficjalne spotkania wymagające dużego stopnia elegancji. Idealne i najczęściej stosowane na spotkaniach biznesowych. W porównaniu z wingtip, wyłogi cutaway są znacznie dłuższe i szeroko rozstawione. Do koszul z takim kołnierzykiem stosuje się krawaty.

Kent – klasyczny styl
Najbardziej standardowy kołnierz koszuli męskiej to kent, który stanowi klasyczny wzór. Ma on długie wyłogi o średnim rozstawie, a sam kołnierzyk czyni koszulę uniwersalną, która z powodzeniem sprawdzi się zarówno na oficjalnych i eleganckich spotkaniach, jak i w codziennym użytkowaniu.

Button down
Charakterystyczny kołnierzyk, którego wyłogi wyposażone są w guziki, które przypina się do koszuli. Produkty wyposażone w takie kołnierzyki absolutnie nie nadają się do formalnych uroczystości. Ich przeznaczenie jest jedynie klubowe.

Stójka
Stójka to kołnierz, który nie posiada wyłogów, a jego obecność wyklucza stosowania krawata lub muchy. Koszule z takim kołnierzem przeznaczone są jedynie do kontaktów codziennych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *